Back to top

Připravujeme: Nový ceník a Oblíbené vyhledávání

Vážení prodejci,

v nejbližších týdnech představíme několik změn, se kterými bychom vás chtěli předem seznámit.

1. Provize opět budeme vracet ve 100% výši
V březnu jsme se rozhodli vracet 90 % provizí z neuskutečněných a reklamovaných transakcí oproti původním 100 %. Po vyhodnocení této zkušenosti se vrátíme k původnímu režimu. To znamená, že v případě, kdy se obchod neuskuteční a podáte si žádost, dostanete od nás 100 % provize zpět. Tato změna se bude vztahovat na všechny žádosti vyhodnocené od 1. 6. 2018.

2. Ve vybraných kategoriích měníme ceník
Jarní úprava ceníku potěšila všechny, kdo vystavují aukce od 1 Kč nebo přes mobilní aplikaci - za vystavení nic neplatíte. Navíc prvních pět položek vystavujete ve všech kategoriích zdarma. A to platí i nadále. Zároveň jsme avizovali, že s ceníkem budeme aktivně pracovat, ať už to znamená nahoru nebo dolů. Aktuální změna přináší změny v provizích (maximální výše provize zůstává zachována).

Nově bude stanovena provize v níže uvedených kategoriích následovně:

Kategorie / Podkategorie

Nová výše provize

Elektro

5 %

Mobily a GPS

5 %

Počítače a hry

6 %

Sběratelství

6 %

Starožitnosti a umění

7 %

Starožitnosti a umění / Umění

6 %

Auto-moto / Automobily *

0,9 %

Auto-moto / Motocykly *

0,9 %

* stále platí, že nabídky v těchto kategoriích probíhají standardním způsobem a Aukro slouží pouze jako zprostředkovatel možnosti uzavřít kupní smlouvu – po zakoupení nevzniká kupní smlouva. Maximální výše provize činí 1199 Kč.

Nový ceník bude platit od 1. června 2018 pro všechny běžící nabídky, které budou 1. 6. aktivní nebo vystaveny od tohoto termínu dále. To znamená, že výše provize se bude řídit datem prodeje, ne začátkem nabídky.

3. Oblíbené vyhledávání se vrací na Aukro
Poslední novinkou je očekávané oblíbené vyhledávání. Ještě v průběhu června si budete moci k oblíbeným prodejcům přidat i oblíbené vyhledávání. O tom, jak přesně bude tato staronová funkce fungovat, vás budeme informovat nejen tady na Novinkách, jakmile oblíbené vyhledávání spustíme

Máte-li k chystaným změnám nějaké dotazy, neváhejte kontaktovat naši Zákaznickou péči. Rádi vám na všechny dotazy odpovíme.

Přejeme úspěšné obchodování,
Vaše Aukro

Short URL

novinky.aukro.cz/node/525