Back to top

Chraňte si své přihlašovací údaje a nenaleťte podvodníkům!

Vážení Aukráci,

upozorňujeme, že se v posledních dnech setkáváme s pokusy o zneužití Vašich uživatelských účtů, či e-mailových schránek.

Jak se to může stát?  

O bezpečnost se na Aukru pečlivě staráme, nemusíte mít strach. Tyto typy podvodníků se z Vás ale snaží vylákat přihlašovací údaje do Aukra nebo Vašeho osobního e-mailu pod záminkou spolupráce nebo pomoci. 

Co mám dělat, aby mě tohle nepotkalo? 

Chraňte si své přihlašovací údaje! Aukro je po Vás nikdy nechce a chtít nebude!

Své přihlašovací údaje nesdělujte nikomu na sociálních sítích (kamarádům, ani jiným uživatelům Aukra). Nereagujte na SMS, či výzvy v e-mailu s odkazem, v rámci kterého jste vyzváni k zadání přihlašovacích údajů. Nezadávejte a nepište přihlašovací údaje nikde jinde než na stránce Přihlášení na Aukru

Kontrolujte odesílatele zprávy! Zákaznická péče s Vámi komunikuje z adresy oznameni@aukro.cz, kterou si kontrolujte v hlavičce emailu.

Vždy kontrolujte, jestli je v adresním řádku opravdu ta adresa, kde chcete být a v žádném případě se nepřidávejte ke skupinám poškozených na sociálních sítích, pokud je pro přístup nutné zadat Vaše přihlašovací údaje. Tyto falešné skupiny používají podvodníci, kteří se snaží získat Vaše přihlašovací údaje.

Co když se mi do účtu někdo nabourá?

Ihned nám napište a zároveň si ihned změňte heslo k uživatelskému účtu, heslo do emailové schránky a do všech profilů, ke kterým se přihlašujete ze stejných zařízení (především Facebook, internet banking, aj.). Vymažte si cookies (postup). Vše neváhejte nahlásit na Policii ČR, kde mají dlouholeté zkušenosti s odhalováním internetové kriminality.

Kdykoliv si nejste jistí, napište nám přes kontaktní formulář, vše ověříme.

Aktivně se situací zabýváme. Děkujeme za spolupráci. 

Společně to zvládneme! 

Váš Aukro Tým

 

Zveřejněno  2.12.2020

Short URL

novinky.aukro.cz/node/836